Členské obce » Lačnov

znak LacnovObec Lačnov se rozkládá v údolí mezi dvěma větvemi podhůří Vizovických vrchů na ploše 1530 ha a žije v ní kolem 900 obyvatel. První písemná zpráva pochází z roku 1422, kdy zapsal král Zikmund Miroslavovi z Cimburka kromě jiných obcí i Větší a Menší Lačnov.

Historickou památkou v obci je roubená usedlost čp. 13, rozložená kolem čtverhranného dvora, se studnou s okovem, datovaná na trámu do roku 1811. Součástí usedlosti je obytný dům, chlév se seníkem, stodola a komora. Na okraji obce stojí moderní kostel Panny Marie, královny nebe a země. Jeho základní kámen byl položen v roce 1968, ale po dokončení nesměl být přes 20 let z ideologických důvodů využíván. Vysvěcen byl teprve 13. 10. 1991.

Přírodní památkou se v Lačnově stala louka západně od školy, na níž se vyskytuje silně ohrožený šafrán bělokvětý. Další přírodní památkou je lokalita po obou březích potoka Smolinky. Typický je pro ni krajinný ráz s drobnými políčky po vrstevnicích, drobnými lesíky a přirozeně meandrujícím potokem.

Milovníci přírody mohou poznávat kraj na pěších túrách i při vyjížďkách na kolech či na koních, široká je také nabídka pro lyžaře i běžkaře. Nad obcí se rozkládají Trčkovy skály, vyhledávané nejen horolezci, ale také turisty a cykloturisty, kteří mohou po hřebenech směřovat dále do Vizovických vrchů.

V obci se nachází soustava tří rybníků a rybářské středisko, které navštěvují rybáři ze širokého okolí. V obci jsou pro návštěvníky a turisty nabízeny i rozsáhlé ubytovací možnosti v Rybářském domově a přírodním kempu.

 

www.lacnov.eu

         safran v Lacnove           dožínky Lačnov

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka