Členské obce » Leskovec

znak LeskovecPrvní písemná zmínka o Leskovci pochází z roku 1361. Spolu s několika dalšími obcemi patří k nejstarším na Vsetínsku. Leží mezi Vizovickou vrchovinou a Javorníky v nadmořské výšce 365 metrů. Nejvyšším vrcholem na katastru obce je kopec Snozový (618 m. n. m.).

Lesní porosty zabírají 55,2 procenta plochy katastrálního území. Mezi nimi mají výrazné zastoupení listnaté lesy. V některých habrových porostech s bukem a lípou, a také na horských loukách se nachází vzácná flóra. K nejvýznamnějším patří orchideje. V okolí Leskovce se vyskytuje sedm druhů těchto rostlin, zejména vstavač bledý. Na území obce se nachází také několik památkově chráněných stromů.

U vodojemu, jihozápadně od centra Leskovce, roste jeden ze tří největších javorů babyka na Vsetínsku. Hlavním tokem je říčka Senice, která protéká celou obcí. Ústí do ní potoky z údolí Snoz a Petráčov.

V Leskovci se dochovalo několik historických dřevěných staveb i klembových sklepů z kamene. Obyvatelům obce i návštěvníkům slouží nový taneční areál s parketem, na fotbalovém stadionu se pravidelně konají zápasy a zájemci o sportovní aktivity mohou využívat také tenisový kurt s umělým povrchem

 

www.leskovec.cz

                               večerní Leskovec             lidová architektura

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka