Členské obce » Pozděchov

znak PozdechovObec Pozděchov leží v severní části Vizovické vrchoviny. Rozkládá se pod horami Klášťov, Vartovna a Svéradov, který je svou nadmořskou výškou 736 m nejvyšším bodem v obci. První písemné zmínky o Pozděchovu pocházejí z roku 1361, kdy patřil k panství cisterciáckého kláštera ve Vizovicích.

Pozděchov je jako malá vesnice výjimečná svými dvěma kostely. Katolický kostel sv. Jiří byl postaven 1700 až 1710. V roce 1890 byl vysvěcen kostel evangelický. V krásném údolí "Trubiska" uprostřed pozděchovských lesů stojí dřevěný zámeček, vybudovaný jako letní sídlo šlechtici z Vizovic. V blízkosti zámečku byly zřízeny rybníky Kačeňák a Hubertek.

V katastru Pozděchova se nachází chráněné naleziště šafránu bělokvětého. V létě si mohou zájemci zahrát na dvou kurtech tenis nebo volejbal, v zimě se hřiště změní na ledovou plochu, na níž lze při umělém osvětlení bruslit i večer. V Pozděchově je v zimě v provozu také lyžařský vlek s možností nočního lyžování při umělém osvětlení. Pro krajinu v okolí Pozděchova jsou typické hluboké lesy plné starých stromů i vzácných rostlin.

Turisté si ji mohou vychutnat při procházkách po naučných stezkách. Přímo v Pozděchově slouží turistická ubytovna s půjčovnou horských kol.

 

www.obecpozdechov.cz/article/actual

 

 

 

 

      lyzovani v pozdechove          Pohled na obec z veze kostela

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka