Členské obce » Valašská Senice

znak Val.SeniceObec Valašská Senice se rozprostírá na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy pod horou Makyta. První písemná zpráva o Valašské Senici pochází z roku 1503. Bývala součástí nevelkého panství, jehož sídlem se stal hrad Pulčín.

Přídavné jméno Valašská dostala obec do svého úředního názvu až roku 1924, aby ji bylo možné odlišit od Senice na Hané. Valašská Senice patří k nejvíce rozlehlým obcím. Rozprostírá se na ploše 1.600 hektarů. Dříve byla převážně pastvinářská a pasekářská. Obyvatelé Senice se v 19. a 20. století živili zemědělstvím, ale také výrobou šindele, pletením vlněných valašských punčoch a prošíváním podešví pro výrobu valašských papučí ve Valašských Klouboukách.

Svým krajinným rázem, čistotou přírody a ovzduším je atraktivní pro chalupáře, chataře, rekreanty i turisty. V letních měsících jim slouží moderní koupaliště.

V zimě je oblast vyhledávána vyznavači zimních sportů, kteří využívají lyžařský vlek u chaty Selanka nebo běžkařské trasy.

 

www.valasskasenice.cz

                koupaliste v obci            ovce na pastve

 

Nainstalujte si prosím Flash Player pro přehrání tohoto videa.

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka