Turistika » Rozhledny

Rozhledna ve Francove Lhote

Rozhledna na Čubově kopci ve Francově Lhotě  - Postavena byla v roce 1989 až 1990 ze dřeva. K její rekonstrukci došlo v roce 2004. Vzdálenost od hranice se Slovenskem je 200 m. Výška dosahuje 18 metrů a má 5 pater. Leží ve výšce 720 m. n. m.

Rozhledna v Senince

 Rozhledna Vartovna v Senince - Ocelová rozhledna se nachází na kopci Vartovna, který byl odedávna proslulý dalekým výhledem do kraje. Díky tomu si také vysloužil svůj název. Na počátku 18. století vtrhli na Valašsko uherští povstalci kuruci a portášské hlídky hlídaly (vartovaly) na kopcích, aby mohly zapálením ohňů varovat před blížícím se nebezpečím. Rozhledna na Vartovně je vysoká 37 m s vyhlídkovou terasou ve výšce 35 m. Je také potřeba zmínit rozhlednu na Tlstej hore ve slovenské obci Dohňany, která byla postavena v rámci společného projektu spolu s rozhlednou v Senince a obě rozhledny jsou postaveny ve stejné nadmořské výšce, tedy 651 m n. m. Rozhledna v Dohňanech je dřevěná, podobná, jako ta ve Francově Lhotě. Obě rozhledny jsou doplněny sití naučných stezek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka