Turistika » Sport a sportovní areály

Sport a relaxace

 

Sportovní a relaxační centrum Horní LidečV Horní Lidči se nachází Sportovně-turistický areál, který nabízí víceúčelové sportovní plochy s umělým povrchem (tenis, volejbal, basketbal...). K areálu patří velké travnaté hřiště, lehkoatletický ovál s tartanovým povrchem (400 m), pískové hřiště na plážový volejbal, asfaltové hřiště s mantinelem. K relaxaci slouží solárium, sauna, vířivá vana, masáže, fitcentrum a recepce s možností občerstvení a posezení. Součástí centra je víceúčelová tělocvična s možností využití pro míčové hry. Ve Francově Lhotě je nově zbudováno fotbalové, volejbalové a víceúčelové hřiště včetně tenisových kurtů. V Leskovci se nachází fotbalové hřiště a tenisový kurt s umělým povrchem. V Lužné bylo nově vybudováno víceúčelové hřiště v areálu tělovýchovné jednoty. V Prlově je možno využít místní fotbalové hřiště a dobře vybavenou posilovnu. Ve Študlově se nachází veřejné fotbalové hřiště a víceúčelové hřiště s umělým povrchem pro tenis, volejbal, nohejbal atd. Ve Valašské Polace mohou návštěvníci navštívit sportovní areál u restaurace PARADON, který nabízí hřiště na badminton, tenis, plážový volejbal a malou kopanou, jeho součástí je i dětské hřiště.  V obci Valašská Senice je k dispozici koupaliště, hřiště, tenisový kurt.

 

Lyže a snowboard

Lyzarsky areal Pozdechov

V zimě je ve Francově Lhotě provozu lyžařský vlek a terén je vhodný k provozování běžkařského sportu. V Lidečku působí Lyžařsko-turistický klub, který v zimě provozuje lyžařský areál. Z horní hranice vleků se mohou běžkaři vydat na hřebenové túry. Trasy vedou kolem Lačnovských rybníků nebo na Ploštinu, po turistických značených cestách se dá dostat až na zámeček Trubiska. Vhodné podmínky pro zimní túry má také Valašská Polanka. Dva lyžařské vleky jsou vybudovány v Lužné a další jsou pro lyžaře připraveny ve Študlově, Pozděchově, Senince, Valašské Senici a Valašských Příkazech.

Zima na Valašsku ale nemusí být jen lyžování či běžky. Zastřešené haly, posilovny, masáže nebo výřivá vana se saunou  mohou příjemně zpestřit zimní sportování. V Horní Lidči se nachází Sportovně-turistický areál, který nabízí kromě víceúčelové tělocvičny s možností využití pro míčové hry také solárium, saunu, vířivku, masáže a fitcentrum. V Prlově je možno využít dobře vybavenou posilovnu, ve Francově Lhotě se nachází zastřešená sportovní hala a na celém Hornolidečsku je spousta dalších sportovních atrakcí, které je možno vužívat jak v letních tak v zimních měsících.

 

 
valasská senice
Francova Lhota Horní Lideč Lačnov Leskovec Lidečko Lužná Prlov Pozděchov Seninka Střelná Študlov Ústí Valašská Senice Valašské Příkazy Valašská Polanka